• https://www.facebook.com/groups/283135492088090/?fref=ts
PROJELER
Site Haritası

MAT-HAYAT

MAT-HAYAT

 

KONU:

Matematiğin günlük yaşamdaki yeri ve iş hayatındaki kullanım alanları.

 

AMAÇ:

Öğrencilerin matematiği sadece bir ders olarak görme eğilimlerinden kurtarıp matematiğin iş hayatındaki kullanım alanlarını görmelerini, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu anlamalarını çeşitli meslek gruplarından kişilerle görüşmeler yaparak sağlamak.

 

YÖNTEM:

Farklı meslek gruplarındaki profesyoneller, öğrenciler tarafından iş yerlerinde ziyaret edilecek ve kamera eşliğinde röportaj yapılacaktır. Yapılan röportajlar bir araya getirilerek matematiğin iş hayatındaki yerini açıklayan 30 dakikalık bir belgesel haline getirilecektir.

 

PLANLAMA:

  • ·       Avcılar İlçesi matematik proje grubu ile yapılacak toplantıda ziyaret edilecek meslek grupları, röportaj yapacak öğrenci isimleri ve ziyarette sorulacak sorular belirlenecektir.
  • ·       Belirlenen meslek gruplarından temsilcilerle iletişime geçilip röportajlar için randevu alınacaktır.
  • ·       Tarihler belirlendikten sonra her röportaj için farklı okullardan farklı öğrenciler görevlendirilecektir.
  • ·       Röportajlar tamamlandıktan sonra elde edilen görüntüler yine öğretmen ve öğrenciler eşliğinde bir araya getirilerek belgesel haline getirilecektir.

 
Çekimlere Kemal Atay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Borusan Zehra Nurhan Kocabıyık Ortaokulu, İnönü Ortaokulu, Ömer Seyfettin Ortaokulu, Şehit Murat Kocatürk İmam Hatip Lisesi ve Okyanus Koleji ile başlanmıştır.


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret28413