• https://www.facebook.com/groups/283135492088090/?fref=ts
PROJELER
Site Haritası

ÖĞRETMENİME ÖĞRETİYORUM

Avcılar Mehmet Baydar Anadolu Lisesi olarak, okul öncesi ve okullaşma süreci boyunca ayrılmaz bir ikili olan öğretmen-öğrenci ilişkisini yeniden çerçeveledik. Roller, statüler değişti…Bu kez öğrencilerimiz öğretiyorlar. Hem de kendi öğretmenlerine.

Müzik, spor,resim tiyatro, edebiyat, yemek yapımı  ve pastacılık gibi birçok alanda öğrencilerimiz öğretmenlerine bildiklerini öğretecekler. Amacımız, hem öğretmenlerin öğretme sürecinde yaşadıkları sıkıntıları öğrencilerimizin empati kurarak anlayabilmelerini sağlamak hem de bir insana bir şey öğretebilmenin ne kadar zahmetli ama bir o kadar da değerli olduğunu onlara gösterebilmektir.

Aynı zamanda, projemize katılacak olan sevgili öğretmenlerimiz, rol değişimlerinde öğrencilik günlerine geri dönecekler ve öğrencilerimizin ders esnasında öğretmenleriyle olan iletişimlerini yine empati yoluyla kavrayabilmeye çalışacaklar.

Öğretmenlik rolünü üstlenecek sevgili öğrencilerimizde, yetenekli ve deneyimli oldukları çeşitli alanlarda öğretmenlerini yetiştirerek sorumluluk sahibi olma ve uygun öğretim tekniklerini kullanabilme gibi konularda büyük bir adım atmış olacaklardır. 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret29113