• https://www.facebook.com/groups/283135492088090/?fref=ts
PROJELER
Site Haritası

AZO

   AZO Nedir?

AZO (Avcılar Zeka Oyunları ) Projesi

Projemizin amacı: İlkokul öğrencilerimize Akıl ve Zeka Oyunlarını öğreterek düşünce güçlerini  geliştirmek ve yeni düşünce becerileri kazandırmaktır.

Uygulanışı: İlkokullarda Serbest Etkinlikler ve Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersleri kapsamında haftada 1 ders saati olarak her hafta uygulanacaktır.

Kalem-Kağıt Etkinlikleri ile başlayan proje dersleri T TANGRAM ile devam etmektedir. Kalem Kağıt Etkinlikleri ve T TANGRAM çözümleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı AVCILAR PROJE EĞİTİM KOORDİNASYON ekibine bağlı Avpek.Com da yer alacaktır. Siz değerli meslektaşlarımızın bizlere mail yoluyla ulaştırdığınız etkinlikler de yine sitemizde yayınlanabilecektir.

 T TANGRAM’ı öğretmen sınıfına dağıtacak ve sınıfça uygulanacaktır. Ders bitiminde T TANGRAMLAR öğretmen tarafından toplanacaktır. Yapılan Şekillerin çözümleri AVPEK .com sitemizde dosyalar bölümü içerisindeki T TANGRAM çözümler butonunda yer almaktadır. Öğrenciler yaptıkları şeklin çözümlerini görebilecektir. Bu sayede geribildirim sağlanmış olacaktır. Kalem Kağıt Etkinlikleri yine Avpek.com sitemizde dosyalar bölümünden indirilebilecek ve öğrencilere ulaştırabilecektir. Yıl sonunda  1500-2000 ilkokul öğrencimizin  katılımıyla gerçekleşecek olan T  TANGRAM’LARIMIZI BERABER YAPIYORUZ  etkinliğimizi  Avcılar Firuzköy Stadında gerçekleştirip,  projemizi bu yıl noktalayıp T TANGRAM ‘ları öğrencilerimize vereceğiz. Yaz tatili boyunca zevkle eğlenerek yıl içinde yaptıkları etkinlikleri evde kendileri yapabileceklerdir.

Yine bu yıl tüm okullarımızda ENGEL(QUORIDOR) –MANGALA-ABOLONE-REVERSİ oyunları proje kapsamında okullardan gönüllü eğitimcilerimiz yardımıyla öğrencilerimize öğretilecektir. Okullarda bu oyunların takımları oluşturulacak ve İlçemiz okullarının katılımıyla gerçekleşecek turnuvalar düzenlenecektir. Projemiz  1 Kasım 2016 itibariyle başlayacaktır.

Projemizin  devamında ise önümüzdeki yıl 7’Lİ TANGRAM uygulanacak ve yeni  Akıl ve Zeka oyunları projemize eklenecektir.



Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret28413