• https://www.facebook.com/groups/283135492088090/?fref=ts
PROJELER
Site Haritası

ÖZDEĞERLERİMİZ TÜRKÜLERİMİZ

ÖZ DEĞERLERİMİZ TÜRKÜLERİMİZ

Türküler,Türk toplumunun özelliklerini, tarihini, gelenek ve göreneklerini en güzel şekilde yansıtan unsurlardandır.İnsana ait tüm duyguları içeren türküler,aynı zamanda Türk toplumunun, kültürel ve sosyo-ekonomik yaşamını yansıtan değerlerdir.

Ambarlı Selahattin ve Müzeyyen Kaçaker Anaokulu olarak, başlattığımız projemize gösterilen yoğun ilgi, bizleri ne kadar doğru veyerinde bir iş yaptığımızı kanıtlar niteliktedir. Çocuklarımıza türkülerimizi sevdirmenin, kulaklarında yerel müziğimizin tınısını taşıması açısından, okul öncesi dönemin önemi büyüktür.

Ayda 10 adet Türkü, şarkı ve çocuk ezgilerinden oluşan zengin bir repertuarımız bulunmakta. Sınıflarımızda, okulumuz öğretmenleri ve çocuklarımızla dinleyip söyleyeceğiz, ezgilerini mırıldanacağız. Ayrıca bu ezgileri çocukların evde aileleri ile dinlemeleri için her ay ailelerde bilgilendirilmektedir. Şu ana kadar ailelerden ‘Çok hoş zaman geçiriyoruz. Unuttuğumuz ezgileri bize hatırlattınız’ gibi bir çok olumlu tepki aldık.

Ayrıca okulumuzda koridorlarda gün boyu çocuk ezgileri, klasik müzik, halk müziği parçaları çalınmakta. Buda çocuklarımızın çok ilgisini çekmektedir.

Müzikle kalın…

Avcılar Ambarlı Selahattin Müzeyyen Kaçaker Anaokulu tarafından yürütülmektedir.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret29113