• https://www.facebook.com/groups/283135492088090/?fref=ts
PROJELER
Site Haritası

S.O.S. Planet A Robotics Project (Cihangir Ortaokulu)

İstanbul – Avcılar Cihangir Ortaokulu, İspanya, Polonya,Slovakya ve Yunanistan’dan  partner olduğu diğer okullarla projeyi yürütecek.“S.O.S. Planet A Robotics Project’’- adlı projede öğrenciler robotlara kod yazarak çevreyi korumada aktif rol almalarını sağlayacak. 

İstanbul – Avcılar Cihangir Ortaokulu, İspanya, Polonya,Slovakya ve Yunanistan’dan  partner olduğu diğer okullarla projeyi yürütecek.“S.O.S. Planet A Robotics Project’’- adlı projede öğrenciler robotlara kod yazarak çevreyi korumada aktif rol almalarınısağlayacak. Robotların çöpleri toplama , doğru geri dönüşüm kutusuna atma gibi çevre sorunlarının çözmesine asıl yardımcı olacağı ileilgili  incelemeler yapacak olan öğretmen ve öğrenciler farklı kültürleri tanıma imkanına sahip olacaklar.

Cihangir Ortaokulu Avrupa Birliği Projelerinden sorumlu öğretmeni Özge İnce “Projemizin kabul edilmesi yaptıklarımızın boşa gitmediğinin göstergesi oldu. Aynı projeyi geçen yıl da eTwinning projesi olarak yürütmüştük. Bu yıl ortak sayımızı artırıp projemizi  revize ederek Robotics  projesi olarak başvurumuzu yaptık. Kabul edilmesi projede yer alan öğretmen ve öğrencilerimizi çok mutlu etti. Öğrencilerimize farklı kültürleri tanıma imkanı sağlayacak projenin okulumuza kültürel ve sosyal yönden gerekli katkıyı yapacağın yanında İngilizce dil gelişimlerini artıracaktır.” dedi.


2 yıl sürecek projede öğrencilerin kod yazma, bilgisayar, dil, matematiksel düşünce becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Aynı zamanda öğrenciler ilk kez yurt dışına çıkmanın heyecanını yaşayacaklar.

cihangir ortaokulu erasmus ile ilgili görsel sonucuZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret28413