• https://www.facebook.com/groups/283135492088090/?fref=ts
PROJELER
Site Haritası

AVCILAR MATEMATİK OLİMPİYATLARI

Vizyonumuz
Ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarında başarı elde ederek matmatiği problem olmaktan çıkarıp problem çözme aracı haline getirmek ve bilime yön verecek matematikçiler yetiştirmek.


Avcılar İlçesi Matematik Olimpiyat Takımı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin' in önderliğinde, Marmara Üniversitesi Dr. Ali Özdemir' in danışmanlığında 2015 yılının kasım ayında kurulmuştur. İlçe matematik öğretmeni Volkan Yalçın matematik olimpiyatları koordinatörü olarak belirlenmiştir. İlçemizin 5. ve 6. sınıflarından toplamda 25 öğrenci ile çalışmalara başlanmıştır.
2016-2017 eğitim öğretim yılında matematik olimpiyat takımına yeni öğrenciler kazandırmak için İstanbul geneli matematik olimpiyatları düzenlenmiş ve başarılı öğrenciler belirlenerek takıma dahil edilmiştir.
Mayıs ayı içerisinde Karabük Safranbolu' da düzenlenen 5. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Yarışması' nda öğrencilerimizden Eren Söylemez Türkiye birincisi, Emirhan Ünlütürk ise Türkiye ikincisi olarak takımımıza ilk başarıyı getirmişlerdir.Detaylı bilgi için www.avmato.com adresini ziyaret edebilirsiniz.Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret28413