• https://www.facebook.com/groups/283135492088090/?fref=ts
PROJELER
Site Haritası

ELİNİ TUTUYOR, KAPIMI AÇIYORUM

Bu proje 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren Alsancak ilkokulunda Selda Kızılkaya'nın rehberliğinde yürütülmektedir.

Okulumuzdaki kayıtlı Suriyeli göçmen öğrencilerin Türkçeyi daha kısa sürede öğrenmelerini sağlayabilme, Suriyeli öğrencilerle Türk öğrenciler arasındaki kültürel paylaşımı artırmak, Suriyeli öğrencilerin okula daha mutlu ve istekli gelmelerini sağlayıp okula gelmeyen öğrencilerin okullaştırılmasına yönelik katkıda bulunma. Göçmen öğrenci ebeveynlerinin okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci, Türk veliler arasındaki iletişimi artırma ve birlikte vakit geçirmelerine zemin hazırlayıp, karşılıklı etkileşimi sağlamak gerekmekteydi. Bu konudaki öğretmen görüşleri ve Suriyeli velilerimize uygulanan anketlerin sonuçlarına baktığımızda Suriyeli öğrencilerin okul ve topluma entegrasyonunda sınıf arkadaşı ve arkadaşının ailesinin desteğine ihtiyacı vardır. 

2017-2018 eğitim-öğretim yılında projeye Türk ve sığınmacı ailerle birlikte geleneksel yemek yapma, birlikte tiyatro oyunu cıkarma, sinema günleri, kareoke yarışması, futbol, basketbol maçına gitme, fidan, sebze yetiştirme, sağlık için pedal çevirme vb etkinlikler dahil edilerek proje surdurulebilirlik ve yaygınlaştırılabilirlik açısından geliştirilecektir. 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret28413